11 října, 2018

Oddíl

Jsme 3. oddíl Jeleni, smíšený skautský oddíl spadající pod středisko Psohlavci v Uherském Hradišti.

V současnosti oddíl tvoří 3 skautské chlapecké družiny, 1 družina vlčat a 2 družiny světlušek a 1 družina skautek. Oddíl úzce spolupracuje s roverským kmenem oddílu a 293. oddílem Cariboo, který tvoří naši bývalý vedoucí a dospělí.

Oddíl je určen chlapcům a dívkám ve věku 7 až 15 let. Současná kapacita (cca 50 členů do 15 let) je zcela naplněná.

Ve své činnosti se zaměřujeme na osobní rozvoj podle skautské metodiky, děti spolupracují ve skupinách (družinách) a plní individuální úkoly na schůzkách i mimo ně, plní tzv. skautskou stezku. Mezi hlavní prvky činnosti pak patří pobyt a orientace v přírodě, manuální zručnost, komunikace a první pomoc.

V průběhu skautského roku se účastníme tradičních akcí střediska a oddílu jako jsou: Jamboree, Ples Psohlavců, Rikitanův memoriál, Svojsíkův závod, Závod světlušek a vlčat, akce TSTTT, oddílová Hra ve městě aj. Dále pak podnikáme družinové a oddílové výpravy do Chřibů, Bílých Karpat, Beskyd či jiných koutů naší republiky.

Náš letní tábor se pravidelně odehrává v nitru Chřibů u obce Divoky.